YAVUZ JANDARMA TEŞKİLATI YURT SAVUNMASINDA HER ZAMAN MİLLETİMİZİN GÜVEN KAYNAĞIDIR
13-06-2022 Bu haber 37 kez okundu
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Jandarma Teşkilatı’nın 183. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
“Jandarma teşkilatımız; 183. Kuruluş yıldönümünde de başarılı çalışmalarını devam ettiren, Çağın gerektirdiği her türlü teknik ve donanımlarla, teknoloji ve iletişimde yaşanan gelişmeleri yakından takip edip, vatanımızın dört bir köşesinde asayiş, güvenlik ve vatanı koruma hizmetlerini yerine getiren köklü bir kuruluştur.” Diyen Başkan Yavuz yayınladığı mesajında şunları söyledi;
“Jandarma Teşkilatımız, yurt savunmasında ve kamuda asayişin sağlanmasında her zaman milletimizin güven kaynağıdır.  
14 Haziran 1839 yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar Fedakârlık ve hizmetlerde, gösterdiği gayretlerle, Türkiye Cumhuriyetinin en köklü kolluk gücü olarak faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir.
183 yıl boyunca umut veren ve güvenilir bir teşkilat olan Jandarma Genel Komutanlığı dünyadaki emsallerine göre kapasitesi, tecrübesi, sorumluluk  sahasının genişliği elde ettiği başarılarıyla milletimize gurur vermektedir.
Jandarma Teşkilatı; Eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini,  vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını günün 24 saatinde yerine getirirken, asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle de halkımız ile devletimiz arasında önemli bir köprü görevini görmektedir.  
Kurulduğu günden bu yana günlük yaşamımızın her alanında ve ülkemizin her noktasında, gece gündüz demeden, her türlü şartlar altında bizlerin güvenliğini sağlamaya hatta vatanımızı iç ve dış mihraklara karşı koruma ve gözetme uğruna gözlerini kırpmadan hayatlarını feda etmektedirler.
Jandarma Teşkilatı’nın 183. Kuruluş yıldönümünü milletçe huzur içinde ve güven duygusuyla bir kez daha kutlarken, başta Jandarma il Komutanlığı ve ilçe Jandarma Bölük Komutanlığı personellerimiz olmak üzere tüm Jandarma Genel Komutanlığı Teşkilatımızın değerli mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devam etmesi temennisiyle saygı ve sevgi ve saygılarımı sunar, aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim.
Bu duygu ve düşüncelerimle, bu kutsal üniformaya emeği geçen tüm büyüklerimizi şehitlerimizi, gazilerimizi görevleri başında hayatlarını kaybeden tüm kahramanlarımızı şehitlerimizi minnet duygularıyla anarken, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad Mekânları Cennet Olsun.” Dedi.
 
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

UHA TEMSİLCİLİĞİ

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0531 892 92 01

Fax: 0326 216 41 61

E-Posta: haber@arkasokakhaber.com