LÜTFÜ SAVAŞ: ORGANOMİNERAL GÜBREMİZDEN OLUMLU DÖNÜŞLER ALIYORUZ
03-08-2022 Bu haber 31 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan ilçesinde üretici, esnaf, zanaatkâr, sanatkâr, eğitimciler ve vatandaşlar ile bir araya geldi.
Gültepe, Karakışla ve Kurtlusoğuksu mahallelerinde hemşehrilerine konuk olan Savaş’a ilgi büyüktü.
Burada geçimini tarımdan sağlayan çiftçilerle bir araya gelen Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma çalışmalarından bahsetti.
Proje kapsamında üretilen organomineral gübrenin Hataylı üreticiler arasında kullanılmaya başladığını belirten Savaş, piyasadaki gübrelerden daha ucuza mal edilen gübrenin olumlu dönüş aldıklarını söyledi.
Kırıkhanlı çiftçiler, gübreyi kullanan arkadaşlarının tavsiyesi üzerine kendi mahsullerinde de HBB’nin organomineral gübresini kullanacaklarını söyledi.
Savaş, ilçedeki ziyaretlerine esnaf, sanatkâr ve zanaatkârlarla devam etti. Esnafların talep, beklenti ve sorunlarını dinleyen Lütfü Savaş’ın bir sonraki durağı HBB’nin ilçede gerçekleştirdiği çalışmaları incelemek oldu.
Erler Caddesi, eski Ceviz Yokuşu mevkiinde devam eden altyapı ve asfaltlama çalışmaları ile yapımı tamamlanmak üzere olan Delibekirli Çayı Parkı’nda incelemelerde bulunan Savaş, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Savaş’a ziyaretlerinde CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Mustafa Sıraç eşlik etti.Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

UHA TEMSİLCİLİĞİ

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0531 892 92 01

Fax: 0326 216 41 61

E-Posta: haber@arkasokakhaber.com