MENÜ

DEPREMZEDE İŞ ADAMI 8 .ÜNİVERSİTESİNİ BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ.

Yayınlanma Tarihi : 26.06.2024 20:55 Bu haber 3702 defa okundu

63 yaşında 8. üniversitesini birincilikle bitirdi

Paylaş Paylaş Paylaş
DEPREMZEDE İŞ ADAMI  8 .ÜNİVERSİTESİNİ  BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ.

Hatay'da 63 yaşındaki İsmail Güzelmansur, 35 yıldır süren üniversite eğitiminde 8. diplomasını bölüm birincisi olarak almayı başardı. Güzelmansur, mutluluğunu eşi ve bir buçuk yaşındaki ikiz evlatlarıyla yaşadı. Hatay'ın Antakya ilçesinde bir şirketin yöneticiliğini yapan İsmail Güzelmansur, eğitim hayatına hiç ara vermedi.DEPREMZEDE İŞ ADAMI  8 .ÜNİVERSİTESİNİ  BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ.

İlkokuldan sonra iş insanı babasının okumaması ve işlerin başına geçmesi yönündeki ısrarına rağmen eğitim hayatını sürdüren Güzelmansur, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Muhasebe Bölümü'nü 1984 yılında bitirdi.DEPREMZEDE İŞ ADAMI  8 .ÜNİVERSİTESİNİ  BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ.

Güzelmansur, mezun olduktan sonra aynı üniversitede bilgisayar programcılığını okudu.DEPREMZEDE İŞ ADAMI  8 .ÜNİVERSİTESİNİ  BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ.

Daha sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nü tamamlayan Güzelmansur, Açıköğretim Fakültesi'nden de sırasıyla Lojistik ve Veteriner Teknikerliği programlarını bitirerek diplomasını aldı.DEPREMZEDE İŞ ADAMI  8 .ÜNİVERSİTESİNİ  BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ.

Mustafa Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme ve Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans programlarını başarıyla tamamlayan Güzelmansur, son olarak kazandığı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümü'nü de bu yıl birincilikle bitirdi.

"MUHASEBEYE DE MALİYEYE DE HUKUKA DA İHTİYACIM VAR"

İkiz bebek sahibi İsmail Güzelmansur, "Son olarak bu sene HMKÜ Antakya Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümünü bitirdim. Mezuniyet töreni çok güzeldi. Ailemle bunu yaşamak benim için ayrı bir zevk oldu. Bölüm birincisi olmak da çok güzel bir duygu. Eşime çok çok teşekkür ediyorum, her zaman destekçi olmuştur. O da zaten yine 4 bölüm mezunudur. O da okumayı seven biri" diye konuştu.

Güzelmansur, gündüz işlerinin başında olduğunu, geceleri ise ders çalıştığını anlattı.

Okuduğu her bölümün işine de katkısı olduğunu belirten Güzelmansur, "Ben iş insanıyım, muhasebeye de maliyeye de hukuka da ihtiyacım var. Bütün diplomalarımdan iş hayatımda istifade ediyorum" dedi.

Güzelmansur, şimdi dikey geçiş sınavına girerek hukuk fakültesini bitirmeyi hedeflediğini kaydetti.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol