MENÜ

REYHANLI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN REHABİLİTASYON VE BAKIM EVİ KURUYOR

Yayınlanma Tarihi : 09.12.2022 16:49 Bu haber 513 defa okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokak hayvanları sorununun çözümü için belediyelere "Sorundan ve çözümden belediye başkanları sorumlu, çalışmalarınızı hızlandırın" talimatı vermesinin ardından Reyhanlı Belediyesi kolları sıvadı. 

Paylaş Paylaş Paylaş
REYHANLI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN REHABİLİTASYON VE BAKIM EVİ KURUYOR

Reyhanlı Belediyesi tarafından bakıma muhtaç hayvanlar için yapılması planlanan Yeşilova Mahallesinde 13 dönümlük alan üzerine tahsis edilen hayvan barınağında çalışmalar son hız devam ediyor.REYHANLI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN REHABİLİTASYON VE BAKIM EVİ KURUYOR

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi ve Ak Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak’a barınak çalışmaları hakkında bilgiler verdi. REYHANLI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN REHABİLİTASYON VE BAKIM EVİ KURUYOR

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, barınağın kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

“İSTEYEN SAHİPLENEBİLECEK”

Başkan Hacıoğlu: “Reyhanlı Belediyesi olarak çalışmasına başladığımız Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Evleri projesi ile ilçemizin barınak sorunun giderilmesi amaçlıyoruz. Yaklaşık 13 dönüm üzerine inşa ettiğimiz barınakta tüm detaylar titizlikle hazırlandı. Kedi ve köpek doğal yaşam alanları bakım alanları poliklinikleri idari bina, depo ve personel alanı kapsayan projenin en yakın zamanda hizmete açacağız. Ayrıca isteyen vatandaşlarımız bakım evinden dostlarımızı sahiplenebilecekler. Reyhanlı’mıza hayırlı olsun.” Dedi. 

“SEVİMLİ DOSTLARIMIZ BİZE EMANET”

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi ise; “Reyhanlı Belediyemizin Çalışmaları ile Yeşilova Mahallemize sevimli dostlarımız için modern bir barınak kazandırılacak. Yapımı kısa süre içinde tamamlanacak olan barınağımız evsiz kalan sevimli dostlarımızın yeni adresi olacak.” Diye konuştu.  

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol