MENÜ

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SPOR TURNUVALARI. GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Yayınlanma Tarihi : 29.11.2023 18:11 Bu haber 367 defa okundu

Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde Bulunan, Tayvan Kültür Merkezi   Futbol basketbol ve voleybol Turnuvası gerçekleştirdi.

Paylaş Paylaş Paylaş
TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SPOR TURNUVALARI. GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tayvan kültür Merkezi Koordinatörü.PR.DR. CHİU CHEN YU vermiş olduğu demeçde Şunları söyledi:” 14 milyon insanın doğrudan etkilendiği “Asrın Felaketi” depremlerinde şüphesiz en büyük travmayı çocuklar yaşadı. İlgili kurum ve kuruluşlar tarafından, deprem bölgesi illerde çocuklara yönelik pek çok etkinlik düzenleniyor.  TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SPOR TURNUVALARI. GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bizde Tayvan Kültür Merkezi olarak çocukların deprem psikolojisini oyunla, sporla atlatması adına  futbol turnuvası organize ettik.   12-13 yaş sporcularından oluşan toplam   Her kategoride 10 takımın katıldığı turnuva  2 gün sürdü.TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SPOR TURNUVALARI. GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TURNUVANIN SONUNDA DOSTLUK KAZANDI.TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SPOR TURNUVALARI. GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Turnuvanın açılış müsabakalarında gençlerle bir araya gelen ve   2 gün boyunca süren turnuvanın tatlı bir rekabet içerisinde geçtiğini belirten  spor Antrenör ve spor hocası  zeki  Diko “Çocuklarımız ve gençlerimiz için Spor İyileştirici özelliği olan güzel  Aktivitedir. bu etkinliğin bundan sonraki yıllarda da devam etmesini temenni ediyorum. 6 Şubat’ta çok ağır bir deprem geçirdik.  Deprem de Etkilenenlerin başında bu toplumun geleceği olan gençler  ve çocuklar daha çok etkilendi, daha çok üzüldü. Siz gençlerimizin moral ve motivasyonu başta olmak üzere her alanda olduğu gibi spor alanında da inşallah çalışmalarımız büyük bir hızla devam edecek. Spor bizim olmazsa olmazımız. Gençlerimiz  ve çocuklarımız arasında bir rekabet oldu. Ama bu rekabet tatlı bir rekabet oldu. Başarı hepinizin hakkı, biliyoruz ki bu 2 gün  sürecek turnuvanın sonunda en başarılı takımımızı belirlemiş olacağız. Turnuvanın sonunda dostluk kazanacak. En önemlisi de Depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini unutturabilmek adına etkinliğin önemli olduğunu vurgulayan Koç, "Sporun, böyle bir coğrafyada çok da ihtiyacımız olan birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve dayanışmamıza vesile olması gibi önemli bir katkısı da vardır.  Hem Suriyeli misafirlerimizin Çocukları hemde Reyhanlı. Vatandaşlarımızın Tanışacaklar, kaynaşacaklar. İnşallah birlik ve beraberliğimize vesile olacaklar." diye konuştu.TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SPOR TURNUVALARI. GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol