EXPO 2021 Hatay birbirinden nitelikli organizasyonların buluşma noktası olmaya devam ediyor.
![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d2633a4a.jpg.webp)
Türkiye'deki büyük yayınevleri ve yazarların sanatseverlerle buluşacağı Hatay Kitap Günleri, EXPO 2021 Hatay’ın Antakya alanındaki Kültür ve Sanat Sokağı’nda başladı. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d267a52a.jpg.webp)
Fuarın açılış konuşmasını yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, “Okuma ailede başlıyor, okullarda devam ediyor. Yayınevleri ve yazarların okurlarla buluştuğu bu günlerde ise pekişiyor” ifadelerini kullanarak fuar için Hatay’a gelen yazarlara, yayınevi yöneticilerine ve kitapseverlere hoş geldiniz dedi. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d26c146a.jpg.webp)
ÇALIŞKAN: “KİTABIN DİJİTAL DÜNYAYA YENİLMEDEN DİRENİŞİNİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM”![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d26e2954.jpg.webp)
Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan konuşmasında, “Bugün tarihi bir an yaşıyoruz. Tarih, kültür ve medeniyet şehri Hatay’da ancak böyle güzel bir organizasyon yapılabilirdi. Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kitabın dijital dünyaya yenilmeden direnişini saygıyla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d2710daf.jpg.webp)
MİLLETVEKİLİ GÜZELMANSUR: ”BİR MEDENİYETİN EN BÜYÜK DÜŞMANI CEHALETTİR”![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d2734fc2.jpg.webp)
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, ”Bir medeniyetin en büyük düşmanı cehalettir. Cehaletin en büyük düşmanı ise okumaktır” dedi. Fuarın halkla buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Güzelmansur, EXPO 2021 Hatay’ın 6 aylık bir organizasyon olduğunu iddia edenlere bu fuarın ve bu tür etkinliklerin bir cevap niteliğinde olduğunu söyledi. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d27557f9.jpg.webp)
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek yayınevi stantları gezildi. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d2779d81.jpg.webp)
EXPO 2021 Hatay'ın sanat buluşmalarına vesile olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren okurlar, kitap fuarında emeği geçen herkese teşekkür etti.![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d279ca2d.jpg.webp)
Fuara gelen her yaştan kitapsever, büyük bir beğeniyle okudukları yazarlarla tanışma fırsatı buldu. İmza için bekleyenler uzun kuyruklar oluşturdu.![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d27bcbe2.jpg.webp)
Fuarın açılış gününde okurlarıyla buluşan yazar Ahmet Ümit ve şair Haydar Ergülen söyleşilerinin ardından kitaplarını imzaladı. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d27de54a.jpg.webp)
AHMET ÜMİT: “SANAT İNSANIN RUHUNU OLGUNLAŞTIRIR”![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d280dc0a.jpg.webp)
Ahmet Ümit fuarla ilgili açıklama yaparak, “EXPO 2021 Hatay’da bulunmaktan son derece mutluyum. Belediyelerin kitaba ve sanatçıya böyle bir alan açması mutluluk verici. Bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini diliyorum. Çünkü bir ülkenin temelinde sanat vardır. Sanat yoksa, sanayiyi, ticareti geliştirin hiçbir işe yaramaz. Çünkü sanat insanın ruhunu olgunlaştırır” ifadelerini kullandı. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d282fff5.jpg.webp)
Kitaplarını imzalatan vatandaşlar insanların kitap okuma alışkanlıklarını devam ettirmesi için bu tür etkinliklerin oldukça önemli bir yerde durduğunu ifade etti.![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d28547a8.jpg.webp)
Şair Haydar Ergülen, kitap fuarının önemli yazarların Hataylı okurlarıyla tanışmasına vesile olduğunu söyledi.![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d28766cd.jpg.webp)
Hatay Kitap Günleri’nin açılışına Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu(GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, EXPO’21 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar, Hatay Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve çok sayıda kitapsever katıldı. ![HATAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI](/VyPicture/News/News-63793d28973fb.jpg.webp)
FUAR, 27 KASIM’A KADAR ÜNLÜ YAZARLAR VE YAYINEVLERİNİN KATILIMI İLE DEVAM EDECEK
18 Kasım’da açılışı yapılan fuar 27 Kasım’a kadar birbirinden ünlü yazar ve yayınevlerinin katılımıyla devam edecek.
Girişlerin ücretsiz olduğu fuar, 11.00 ve 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.