MENÜ

ÇALIŞKAN: DEPREM BÖLGESİNE POZİTİF AYRIMCILIK SÖZLERİ BOŞ ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi : 01.06.2024 11:34 Bu haber 37 defa okundu

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı'nın nüfus artış hızına dair tespitine atıfta bulundu. Çalışkan, "Sayın Cumhurbaşkanımız gayet isabetli bir tespitte bulundu, dedi ki: 'Nüfus artış hızı varoluşsal bir tehdittir.' Elhak on numara bir tespit ama bilelim ki miting yaparak Gazze soykırımını önlemeye çalıştığınız gibi bu tespiti yaparak da bu sorunu ortadan kaldırmış olmazsınız," ifadelerini kullandı.

Paylaş Paylaş Paylaş
ÇALIŞKAN: DEPREM BÖLGESİNE POZİTİF AYRIMCILIK SÖZLERİ BOŞ ÇIKTI

 

AİLE ve GENÇLİK FONU YETERSİZ KALDI

 

Çalışkan, nüfus ve aile politikalarına değinerek Şubat ayında kurulan Aile ve Gençlik Fonu hakkında da eleştirilerde bulundu. "Yakın zamanda Aile ve Gençlik Fonu çıkarıldı, denildi ki: 'Deprem bölgesine pozitif ayrımcılık yapacağız. Her bir gence yuva kurması için 150 bin lira kredi vereceğiz.' Ne oldu? Ortada bir şey yok, çünkü halk gündeminizde değil," dedi.

 

GENÇLER İŞSİZ, UMUTSUZ ve KARAMSAR

 

Gençlerin işsizlik ve umutsuzluk içinde olduğunu belirten Çalışkan, evlilik yaşının 27'ye çıkmasının nedenlerini sorguladı. "3 çocuktan bahsediliyor, şunu sormamız gerekir: Bu ülkede evlilik yaşı 27'ye çıktıysa acaba niye çıktı? Gençlerimiz işsizse, gelecekten umutsuzsa, karamsar bir dünyada yaşıyorsa işte, bununla ters orantılı," şeklinde konuştu.

 

30 YIL HİZMETİN KARŞILIĞI 10 BİN LİRA MI?

 

Uzun yıllar devlete hizmet eden insanların düşük maaşlarla geçinmek zorunda kaldığını ifade eden Çalışkan, "Bugün ülkemizde otuz yıl süreyle bu devlete, bu millete hizmet etmiş insanlara 10 bin lira aylık geliri layık görüyorsunuz. Bir genç emekli olduğunda, otuz yıl sonra 10 bin lira maaşa mahkûm olacağını düşünüp nasıl yuva kursun?" diye sordu.

 

ÜÇ ÇOCUKLU AİLELERİN ÜNİVERSİTE MASRAFI AYLIK 50 BİN LİRA

 

 

Çalışkan, üç çocuk tavsiye edilmesine rağmen sosyal ve ekonomik koşulların buna müsait olmadığının altını çizdi. Üç çocuğu olan bir ailenin üniversite masraflarını karşılamakta zorlandığını belirten Çalışkan, "3 çocuğu olan bir aile üniversite okutmak isterse aylık 50 bin lira gideri var," diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol