MENÜ

HATAY’DA MÜCBİR SEBEP UYGULAMASI 31 AĞUSTOSTA SONA ERDİRİLEMEZ!

Yayınlanma Tarihi : 08.07.2024 22:15 Bu haber 740 defa okundu

Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası bu soruna sessiz kalmayacağını duyurdu…  

Paylaş Paylaş Paylaş
HATAY’DA MÜCBİR SEBEP UYGULAMASI 31 AĞUSTOSTA SONA ERDİRİLEMEZ!

Hiç bir şeyin normalleşmediği bölgemizde,  esnaftan ve işyeri sahiplerinden ötelenmiş vergi ve sosyal güvenlik borçlarının ödenmesini beklemek, beyan ve bildirimlerin bu sürede verilmesini istemek asla kabul edilemez.  HATAY’DA MÜCBİR SEBEP UYGULAMASI 31 AĞUSTOSTA SONA ERDİRİLEMEZ!

Ülkemizin içine girdiği ekonomik kriz deprem bölgesini ve ilimiz Hatay’ı her yerden daha fazla sarsmış durumda. Barınma sorunu ile iç içe geçen mülkiyet ve şehrin doğal yapısının korunması telaşındaki yüzbinlerce hemşerimizin, esnafımızın ve işverenlerimizin yepyeni vergilere değil, pozitif ayrımcılığı içeren ekonomik tedbirlere, muhasebeci ve mali müşavirler olarak bizlerin de belirsizliklerin ortadan kalktığı bir işleyişe ihtiyacı var.

Hatay Mali Müşavirler odası olarak; deprem sebebi ile meslek mensuplarını, şehrin esnaf ve işverenlerini bekleyen sorunlar hakkında kapsamlı bir rapor hazırlayarak kamuoyu ile paylaştık. Merkezi hükümeti, idareyi harekete geçirmek ve çalışma yaşamını bekleyen sorunlar hakkında kamuoyu oluşturmak için hazırladığımız eylem planını adım adım yaşama geçiriyoruz.  

Bu dönemde paydaş kurum ve kuruluşları, ilgili odaları, dernekleri, yeni seçilen Belediye başkanlarımızı ve ilimizin her partiden bütün milletvekillerini bilgilendirmek ve sorumluluk almalarını sağlamak üzere ziyaretlerimizi 3 Temmuz günü Samandağ’dan başlatmış bulunuyoruz.

Devamında büyükşehir ve bütün ilçe belediye başkanları, ilçe yöneticileri ve TBMM’deki tüm partilerin yetkilileri ve il milletvekillerimize ulaşmak ve onlarla birlikte TBMM’de açıklama yapmak üzere adımlarımızı hızlandırıyoruz.  

3 Temmuz günü Hatay SMMM odası yönetimi olarak Samandağ Belediye başkanı sayın Emrah Karaçay’ı ziyaretimiz ilk adımı oluşturdu. Yaptığımız ziyaret sonucunda hemşerilerimizin barınma sorunu öncelikli olmakla birlikte, işsizlik ve ticari hayatın sekteye uğramasını engellemenin ekonomik kriz ortamında yaşamsal olduğu konusunda ortaklaşılan görüşmeden dayanışma ve birlikte mücadele etme kararlılığı çıktı. Samandağ Belediye Başkanımız sayın Emrah KARAÇAY’a nazik kabullerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol